Marzenie


Cześć, nazywam się Jarek Różanowski. Wraz z rodzeństwem Marzeną i Waldkiem choruje na zanik mięśni który sprawia że nasze mięśnie słabną, od 7 roku życia poruszamy się na wózkach inwalidzkich.
W dzieciństwie nie chodziłem do szkoły, miałem nauczanie indywidualne, dopiero po gimnazjum, dzięki fundacji "Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni" pojechałem wraz z bratem do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Osób Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach. Gdzie rozpoczęło się moje życie. :)  Nie znaczy to że wcześniej byłem martwy, po prostu mój świat składał się z czterech ścian, TV i komputera. W Policach spędziłem 6 lat ale w czerwcu 2011r. skończyłem szkołę policealną o kierunku technik-administracji i wróciłem do "domu", gdzie życie przypomina serię prawie niczym nie różniących się czarno-białych zdjęć.

Nie chcąc stracić koloru, przyjaciół, aktywnego życia wśród ludzi i miejsc które sprawiają że życie staje się życiem, postanowiłem wraz z bratem zebrać pieniądze na własne mieszkanie :)


Przypis 20.12.2016

Nasza zbiórka trwa już od 2011 roku i przez ten czas oprócz corocznej zbiórki 1% podatku nic się nie działo. Postanowiliśmy to zmieniać.

Pierwszą i najważniejszą zmienią jest postanowienie, że nie będziemy kupować mieszkania lecz wybudujemy swoje cztery kąty w Somoninie.

Na tą decyzję złożyło się kilka czynników:

1. Wraz z Natalią jest nas czworo, więc mieszkanie/dom musi być dość duże byśmy mogli mieszkać tam razem, a takie mieszkanie w mieście byłoby bardzo drogie.

2. Chcemy by Nasz dom spełniał normy rodzinnego DPSu byśmy w przyszłości mogli coś takiego otworzyć i otrzymywać środki z Państwa między innymi na opiekunki. Dotyczy to np. wielkości pomieszczeń itp. Powoduje to, że w standardowym budownictwie ciężko byłoby znaleźć i kupić mieszkanie spełniające te wszystkie wymagania.

3. Chcemy podzielić realizacje Naszej budowy domu i zbiórki pieniędzy na kilka etapów, szukać sponsorów materiałów, firm budowlanych i brnąć do przodu małymi krokami. Z Waszym wsparciem na pewno się uda.

Wszystkie postępy/etapy będziemy opisywać w zakładce budowa:

Etap 1 - Zakup działki (mission complete).
Etap 4 - Wyposażenie. 
Etap 5 - Przeprowadzka.

I tak by to wstępnie wyglądało, zachęcam do śledzenia bloga i wspierania zbiórki.


Informacje jak Nas wesprzeć znajdują się w zakładce: Jak nam pomócWięcej o nas: Znajdziesz tutaj :)